Thermodrewno jest poddane specjalnej obróbce technicznej, dzięki czemu zyskuje świetne właściwości – jest bardzo wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i nie wymaga zabezpieczenia, dlatego idealnie nadaje się do użytku zewnętrznego (tarasy, elewacje). Dodatkowym atutem jest przyjazność środowisku. Do produkcji thermodrewna nie stosuje się żadnych chemikaliów, jest to proces w pełni naturalny.

Drewno hartuje się w specjalnych piecach za pomocą pary wodnej i wysokiej temperatury (190°C - 215°C - w przypadku modyfikacji średniej stosowanej do produkcji podłóg, boazerii itp. oraz 215°C w przypadku modyfikacji intensywnej stosowanej do produkcji tarasów, elewacji, podłóg i boazerii). Celem jest usunięcie z drewna wilgoci oraz skrystalizowanie cukrów, dzięki czemu thermodrewno nie podlega procesom gnilnym i jest odporne na grzyby, pleśń. W czasie modyfikacji termicznej całkowicie usuwana jest żywica z drewna.

Thermodrewno jest doskonałą alternatywą dla płytek. Nieuchronnie po kilku latach płytki odpadają. Wpływ ma na to zarówno polska aura, ale także zastosowane materiały czy nierówności podłoża. Płytki albo bardzo się nagrzewają albo są bardzo zimne przez co nieprzyjemne w dotyku. Thermodrewno nie nagrzewa się, jest bardzo odporne i charakteryzuje się długą żywotnością.

Zalety thermodrewna:

  • odporne na działanie czynników atmosferycznych, grzybów i pleśni,
  • nie wymaga zabezpieczenia - kolor zmienia się na szary (w celu zachowania koloru stosuje się olejowanie drewna),
  • nie pracuje i jest stabilne wymiarowo (nie wypacza się i nie wykręca),
  • drewno poddane modyfikacji termicznej nabiera niepowtarzalnego koloru nie tylko z zewnątrz, ale w całym przekroju,
  • żywotność desek thermo sosny wynosi 20-25 lat, a desek thermo jesion 25 lat+,
  • thermodrewno lepiej izoluje ciepło niż zwykłe drewno i nie nagrzewa się, więc w ciepłe dni można chodzić boso po tarasie,
  • doskonałe dla alergików – drewno poddane modyfikacji termicznej nie uczula,
  • jest przyjazne środowisku - do jego produkcji nie używa się żadnych chemikaliów, drewno pozyskiwane jest z certyfikowanych lasów,
  • deski z thermodrewna posiadają gwarancję producenta.

Drewno stosowane na zewnątrz musi być poddane modyfikacji intensywnej potwierdzonej certyfikatami. Drewno musi być termowane na wskroś – po przecięciu deski kolor na zewnątrz i wewnątrz powinien być taki sam.

Proponowane przez ThermoFloor deski posiadają certyfikaty odpornościowe i wytrzymałościowe  (CATAS, EPH).